تاریخ انتشار : 1396/03/10 16:01

مسابقات ساخت بازی‌های رایانه‌ای

اولین دوره از مسابقات ساخت بازی های رایانه ای توسط آموزش و پرورش منطقه 2 تهران و مؤسسه واله برگزار شد.

اولین دوره از مسابقات ساخت بازی‌های رایانه‌ای که از دی ماه ۱۳۹۶ در سطح مدارس واله آغاز شده‌ بود، به مرحله نهایی خود رسید. این مسابقه توسط آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران با همکاری مؤسسه آموزشی فرهنگی واله در دبیرستان واله شعبه شهرک هما برگزار شد.

مرحله پایانی این رقابت‌ها روز جمعه ۲۲ اردیبهشت با حضور آقای تقی‌خانی، کارشناس مسئول مدارس غیر‌دولتی منطقه ۲ آموزش و پرورش شهر تهران و  آقای محبوبیان، مدیرعامل انستیتو ملی بازی‌‌سازی به انجام رسید. شرکت‌کنندگان که دانش‌آموزان پایه ششم و دوره‌های اول و دوم  متوسطه بودند، به مدت 4/5 ساعت به ساخت بازی‌های خود پرداخته و آن‌ها را به داوران و سایر حاضران ارائه نمودند. در انتها ۳ گروه دانش‌آموزی به انتخاب داوران و یک گروه نیز از سوی حاضران به عنوان گروه‌های برتر این دوره معرفی شدند.

برگزیدگان این مسابقه، لوح مؤسسه واله، تندیس ویژه مسابقات  و یک سکه طلا از سوی برگزار‌کنندگان دریافت کردند. همچنین از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به تمامی شرکت کنندگان گواهی‌نامه رسمی و به نفرات برتر، اعتبار حضور در همایش بین‌المللی TGC تهران که ۱۵ و ۱۶ تیرماه برگزار خواهد شد، اهدا گردید.

گفتنی است در این دوره از مسابقات 53 دانش‌آموز دختر و پسر از مدارس مناطق 1 و 2 و 3 و ۷ شرکت داشتند و تمام بازی‌ها با استفاده از نرم افزار Game Maker ساخته شدند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مؤسسه آموزشی فرهنگی واله است.